E-poe filtrid

Filtrid

Kategooriad

Mine tagasi

Üraskipüünis MultiWit BK, ei sisalda feromooniampulle

Laoseis: Laos
Tootekood: E1968

49,00 

Hind sisaldab käibemaksu 20%

Laos

Kirjeldus

Kooreüraskit võib kohata kõige sagedamini tormi murtud kuusikutes kuid üha sagedamini kohtab neid ka kasvavas metsas. Reeglina “ründavad” nad vigastatud ehk nõrgemaid puid kuid üsna tihti ka täiesti terveid puid. Soodate ilmastikutingimuste korral (pikk soe suvi) suudavad nad luua kaks pesakonda ja selle kaudu suurendada oma kolooniaid aastas kordades.

MultiWit BK üraskipüünis töötab koos Pheroprax feromon ampullidega üraskite meelitamiseks ja jälgimiseks.

Püünis paigutatakse metsas lagedamale või hõrdedamale alale (hektari kohta 1-2 püünist) sõltuvalt üraski kollete tihedusest ja suurustest. Hea koht võib olla ka 10-12m kaugusele metsa servast. Püünisesse asetatakse üks feromon ampull mis on “aktiivne” kohe peale pakendi avamist. Ampull riputatakse püünise keskele. Püünise allosas olevasse valgesse osasse kallatakse natukene vett ja tilk seepi või muud pesuainet. Kui üraskid lendavad lõhna peale püünise tagaseina vastu libisevad nad alla vette ja hukkuvad. Soolalahuse valmistamiseks on püünisega kaasas 2x150g antismell soola.

Et üraskite püüdmine oleks veelgi tõhusam tuleks neid püüda samaaegselt ka naabermetsades ja võimalusel lausa terves metsa masiivis.

Kui üraskite püüdmisega üldse ei tegeleta siis on tagajärgedega tegelemine ja kahju kandmine ajas kasvav probleem.
Kasutusjuhend

Sarnased tooted